106669671_1901149646688285_4705756335669
Trwa Lato w Mieście  w CK Wilanów!
 
Projekt dofinansowany z Biura Edukacji m.st. Warszawy 
Partner wydarzenia CK Wilanów
Miejsce: CK Wilanów -  Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul Radosna 11, w Warszawie
  
W programie:  
10 warsztatów: wokalnych, aktorskich, krawieckich oraz  6 warsztatów z teorii muzyki dla dzieci.
 
4 lekcje -koncerty  "Muzyczny Rok" ze śpiewaniem na żywo. 
Grafik zajęć: tutaj
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Więcej zdjęć i relacji i filmików, znadziecie na naszym FB oraz Instagramie :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Opis  zajęć 
Tematy 4 lekcje- koncerty "Muzyczny Rok"  prowadzenie Paweł Świętorecki, śpiew Anna Maria Adamiak, Patryk Pawlak
 
1. Odgłosy wiosny czyli wiosna w muzyce /Marzec, Kwiecień i Maj/
2.Lato w pełni czyli muzyczne wakacje /czerwiec, lipiec, sierpień/
3. Jesień czyli zaczynamy sezon w Teatrach Muzycznych / wrzesień, październik, listopad/,

4. Zima czyli muzyczny karnawał /grudzień, styczeń, luty/


Tematyka warsztatów:

- Warsztaty wokalne  z Anną Marią Adamiak-  śpiewaczką operową
Zajęcia obejmują pracę w zakresie :
Podstawy  interpretacji, świadomości ciała podczas śpiewu, pracy z mikrofonem, zagadnienia utrzymania głosu w dobrej kondycji, radzenia sobie w przypadku przeforsowania; posługiwanie się głosem w czasie infekcji, zdenerwowania, tremy.

- warsztaty wokalne z Anną Choczaj - śpiewaczką operową
Zajęcia obejmują warsztaty z piosenki aktorskiej i dziecięcej zakończonej wspólnym śpiewaniem


- Warsztaty aktorskie  i wokalne z Patrykiem Pawlakiem- aktorem Teatru Muzycznego w Lublinie, nauczycielem muzyki w szkole podstawowej
Uczestnicy będą mieć możliwości powiększenia swojej wiedzy z zakresu  pracy z ciałem, rozwoju kreatywności i sprawdzeniu się w improwizacji aktorskiej. Dzięki warsztatom uczestnicy będą mieli okazję  pogłębić integrację społeczną, empatię,  a także  otwartość wobec drugiego człowieka.

 
Warsztaty wokalne skupione na emisji głosu i dykcji
 
- Warsztaty krawieckie  z Ewą Cyngot - projektantką mody, wykonawczynią strojów epokowych do koncertów oraz spektakli i filmów historycznych, czy oper.
Szycie ręczne elementów garderoby, nawiązujących do strojów historycznych np.: czepców (bonet, cylinder), peleryn, etoli

- Warsztaty "Muzyka od kulis"  z Pawłem Świętoreckim  autorem książek o gwiazdach sceny operetkowej, prowadzący teatralne lekcje muzyczne w Lublinie, 
Warsztaty będą obejmować: teorię muzyki, czym jest głos, zapoznają się z nutami i gamami, poznają różne instrumenty muzyczne, dowiedzą się jak wygląda teatr muzyczny i opera. Dowiedzą się czym się rożni opera  od operetki , balet od teatru tańca.
Kadra:

Anna Maria Adamiak - Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, stale poszerzająca swój repertuar, poruszająca się doskonale w różnych stylach i gatunkach muzycznych.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, wydziału wokalno – aktorskiego, specjalność – śpiew solowy, Akademii Świętokrzyskiej -wychowanie muzyczne, Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie – podyplomowe mistrzowskie studia wokalne oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni – katedra kameralistyki. Solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą (Niemcy, Hiszpania, Norwegia, Irlandia, Ukraina Litwa).  Laureatka i finalistka konkursów wokalnych, interpretacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami w kraju i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności. Ponadto zajmuje się pedagogiką wokalną, od 5 lat prowadzi oparte na własnym programie – studio wokalne oraz jest asystentką Grażyny Barszczewskiej, w Wyższej Szkole Menadżerskie w Warszawie w przedmiocie kultura słowa – emisja głosu.

Patryk Marek Pawlak - aktor, wokalista, wykładowca, pedagog. Aktor Teatru Muzycznego w Lublinie. Absolwent Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu. W latach 2009 - 2011 studiował na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Artystycznej . W 2012 roku ukończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Absolwent Pedagogiki Teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z reżyserami z Polski i zagranicy.
Są to m.in.: Grzegorz Mrówczyński, Mariagiovanna Rosati Hansen, Sergei Timofev, Andre De la Cruz. Prowadzi liczne warsztaty tematyczne (dla Państwowej Akademii Nauk, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ASSITEJ, Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, Istituto Teatrale Europeo). Występuje w kraju i za granicą, przede wszystkim we Włoszech.

Paweł Świętorecki - prelegent, śpiewak, konferansjer, znawca i propagator muzyki klasycznej w szczególności Opery, Operetki i Musicalu. Współautor książki „Uśmiech Primadonny” oraz „Cudowny czas”. Interesuje się biznesem i kulturą. Przez kilka lat prowadził autorską audycję „Zaczarowany Świat Operetki i Musicalu” w lokalnym Radiu BOGORIA. Od lat współpracuję Salonową Orkiestrą Johanna Straussa,  Narodowym Teatrem Operetki w Kijowie i Narodowym Teatrem Opery i Baletu w Odessie oraz wieloma innymi znakomitymi zespołami i solistami. Prowadzi koncerty, gale i eventy. Reżyseruje koncerty i widowiska estradowe. Śpiewa i występuję na estradzie.

 Anna Choczaj- Z muzyką związana od 1996 roku, ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w klasie skrzypiec. W 2007 r. rozpoczęła naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Profesor Bożeny Betley. Ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w 2012 r. W tym czasie była laureatką konkursów wokalnych im. H. Słonickiej organizowanym w Suwałkach oraz F. Platówny we Wrocławiu. Obecnie jest studentką czwartego roku studiów licenjackich Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Profesor Ewy Iżykowskiej. W 2015 roku rozpoczęła edukację w Conservatorio Statale di Musica Rossini w Pesaro w klasie Profesor Evghenii Dundekovej. Obecnie współpracuje również z Profesorem Ryszardem Karczykowskim oraz Profesor Ellą Susmanek. Koncertowała w Polsce jak również za granicą we Włoszech, Francji i Szwajcarii.

Ewa Cyngot - projektantka, artystka. Projektuje stroje do spektakli dla teatrów w Polsce i za granicą.  Projektuje stroje ludowe oraz epokowe. Ostatnimi projektami są stroje  do spektaklu "Świeczka zgasła" z okazji Roku Moniuszkowskiego.

Dominika Maria Malczyńska - aktorka, wokalistka, pedagog. Absolwentka Reżyserii teatru dzieci i młodzieży oraz teatrów amatorskich w PWST we Wrocławiu i Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach dziennikarstwo oraz historia. Współpracowała z reżyserami takimi jak min. Karolina Sokołowska, Zmicer Chatkov, Szymon Budzyk, Andre de la Cruz, Mariagiovanna Rosati Hansen. Współpracuje z Istituto Teatrale Europeo w Rzymie. Ma na koncie wiele ról teatralnych i serialowych. Uczestniczyła w licznych warsztatach aktorskich w kraju i zagranicą min.: „Projekt AKTOR” - aktorskie warsztaty mistrzowskie, Teatr Nowy (Kraków), Seminarium dla aktorów i reżyserów M. Rosati Hansen- Istituto Teatrale Europeo (Sycylia, Włochy), Warsztaty aktorskie - Vitor Lemos (Brazylia), Laboratorium aktorskie „Stanisławski i Czechow” – Sergei Timofev, (Rosja) i inne.  Prowadzi innowacyjne obowiązkowe zajęcia z edukacji teatralnej w jednej warszawskiej szkole podstawowej. 

Prezes Fundacji Teatr I.N.N.I. Idealnie Nieinstytucjonalny Niepokorny Inspirator.

Prawa autorskie zastrzeżone